Pregled obvestila

ZD Šmarje Pri Jelšah

Datum objave: 08.09.2020

Spoštovani,

V ZD Šmarje pri Jelšah se zelo trudimo, da smo vzpostavili delovanje začasne ordinacije. Z  03.09.2020 smo najeli v ta namen zobozdravnika Janeza Vode, dr.dent.med. , ki v ta namen deluje v tej ordinaciji 4 krat na teden. Enkrat pa jo pokriva dr. Ratkovičeva. Pripenjamo urnik delovanja ordinacije s telefonskimi številkami na katere se lahko pacienti naročijo.

Za paciente delujemo ponedeljek, torek in sredo v zobni ordinaciji Sanje Ratkovič ter v četrtek in petek pa v ordinaciji šolske zobne ordinacije v Šmarju pri Jelšah po spodnjem razporedu. Tako bo delo potekalo do zaključka investicije, predvidoma do 15.11.2020.

V tem času smo opredelili tudi veliko število pacientov na naše zobozdravnike in sicer:

• Sanja Ratković, dr.dent.med   210 pacientov
  • Mateja Jurak, dr.dent.med.     100 pacientov
  • Snežana Lukić, dr.dent.med     20 pacientov
  • Janez Vode v dveh dneh (pričel z delom 03.09.2020) opredelil 20 pacientov.

V novo ambulanto bomo opredelili vse paciente, ki se bodo prijavili na dodane telefonske številke.

Naša prizadevanja potekajo v smeri, da se vse koncesije, ki se bodo vračale z upokojevanjem,  vračajo v Javno mrežo zdravstvenih storitev. V ta namen bomo izvedli investicijo v novo ordinacijo, ki že poteka. Stroj je namreč že naročen, dela bodo zaključena do 15.11.2020. Zagotovili pa smo prostore v ZP Rogaška Slatina za še eno dodatno zobno  ambulanto.  Vse ambulante bodo v  prvem nadstropju ZP Rogaška Slatina. V sklopu tega se bo oblikoval  sektor zobozdravstva.  Prav tako smo v ZP Rogaška zagotovili ortopan slikanje zobovja.  Preko  širitev programov smo se prijavili tudi za dodelitev programa »Ortodontije«.

Zadaj imamo v Rogaški Slatini kar nekaj študentov zobozdravstva in menim, da je prav, da zagotovimo zaposlitev v sklopu Javne mreže zobozdravstva. Ali pa, da se odločijo za program zasebništva.

Zavedamo se, da je trenutno situacija, ko se na ZD, Občino, ZZZS pojavljajo veliki pritiski v smeri klicev, pisem,  nestrpnosti.  Vendar bi želeli povedati, da smo situacijo umirili ter zagotovili prostore, zobozdravnika ter, da je vpis v zobozdravstveno ambulanto omogočen vsem pacientom.

Na voljo smo vam za vprašanja. Urniki delovanja ordinacije so objavljeni na naši spletni  www.zd-smarje.si.

Pripravljamo tudi  dopis za vse lokalne časopise ter radio,  z obvestilom o delovanju in telefonskimi številkami vseh naših ambulant.

Zavedamo se, da smo del javne mreže in se trudimo delati v dobro pacientov, kar nam bolj ali manj uspeva, saj je določene programe zelo zavrla epidemija Covid 19, predvsem pa se to odraža v zobozdravstvu, saj ordinacije niso delovale celotno obdobje epidemije. Potem pa se je zgodila še nenadno zaprtje ene ambulante zasebnice in potrebovali smo čas, da se organiziramo (prostori, zobozdravnik….).

Se vam zahvaljujemo za razumevanje  ter se obvezujemo, da stvari urejamo na visoko profesionalni ravni.

(namesto amb Butolen)

fax: 03 818 37 40                email: info@zd-smarje.si

Splošno iskanje

Iskanje zdravnikov